Saç Ekimi Sonuçları

Birçok hasta saç ekiminden sonra neler yaşayacağını, onları nelerin beklediğini sorarlar. Her hasta benzersizdir bir birey olduğundan, sonuçların ne olacağını kesin olarak tahmin etmek asla mümkün değildir. İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık göstermektedir.Nihai görünümü etkileyecek birçok faktör vardır. Örneğin;
Saçın özellikleri: Kalın, kıvırcık saçlar ince, düz saçlara oranla daha yoğun bir görünüme sahip olur.
Saç ve ten rengi arasındaki kontrast: Soluk tenli ve koyu saçlı hastalarda cilt, saçın içinden daha görünür hale olur ve bu da daha seyret bir saç yoğunluğu algısı yaratır.
Saç dökülmesinin kapsamı: Bu, donör alanın alıcı alana oranını etkileyecektir. Kısaca çok fazla açıklık varsa, zaten kısıtlı olan dönor alandan bir yere kadar alım yapabiliriz.
Kafanın boyutu: Daha büyük başlarda daha fazla greft almak mümkündür.
Donör alan yoğunluğu: Verici alandaki yoğun saç, daha fazla foliküler ünite kaynağı sağlayacaktır.
Donör foliküler ünite gruplamaları: Çok sayıda 3’lü ve 4’lü saç foliküler ünitesinden oluşan donör kaynağı, esas olarak 1’li ve 2’li saç foliküler ünitesinden oluşan bir üniteden daha fazla kapatıcılık sağlayacaktır.
Hiçbir tedavi, mevcut saçınızın kalınlığı ve özellikleri ile tutarsız bir şekilde size garanti veremez. Saç ekiminde size özel özellikleriniz ve koşullarınız göz önüne alınmalı, öngörülen sonuç hakkında dürüst ve gerçekçi bir fikir verilmelidir.

Saç Ekimi Öncesi

Ben ve ekibimle ilk temasa geçtiğinizde, saç dökülmesi ve saç ekimi hakkında birçok sorunuz ve belki de endişelerinizin olması çok doğal. Gerçek şu ki, saç ekimi bir yolculuktur ve doğru bir şekilde başlamak son derece önemlidir. Ekibimdeki herkes, saç ekimi öncesinde ilk temas anınızdan, son ana kadar, sizi dinler ve sizi anlamak için zaman ayırır bu saç ekimi öncesi ve sonrası için oldukça önemlidir.
Herhangi bir özel tedavi yöntemi önermeden önce, tıbbi geçmişinizi, fiziksel ve psikolojik sağlığınızı tam olarak değerlendiririz. Sadece mümkün olan en iyi saç ekimi tedavisini değil, mümkün olan en iyi tıbbi bakımı konforlu bir şekilde almanız bizim için çok önemli. Muayene sırasında, size sunulan tüm seçenekler, her birinin artıları ve eksileri hakkında size net bir rehberlik sağlarız. Ayrıca gerçekçi bir şekilde elde edebileceğimiz saç ekimi sonucu hakkında tam manasıyla bilgiler aktarırız.

Saç Ekimi Süreci

Saç ekimi operasyonu sürecinde, ameliyattan önce, bir araya geliriz, son görüşmeleri, düzenlemeleri yapar ve tercihinize göre ya lokal anestezi ya da sedasyon altında saç ekimine başlarız.
İşlem tamamlandığında size bundan sonra neler yapacağınıza ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgiler vereceğiz ve yüz bölgenizde ödem oluşmaması için bir saç bandı takarak sizi uğurlayacağız.

Saç Ekimi Sonrası

Tedavinizden sonra saç ekimi merkezimizden ayrıldığınızda, iyileşme sürecini daha hızlı ve kolay geçirmeniz için ilk birkaç hafta ihtiyacınız olan her şey hakkında bilgilendirilmiş olacaksınız. İlk saç yıkamanız operasyonun 3. gününde tekrar kliniğimize geldiğinizde hemşiremiz tarafından yapılır.

Saç Ekiminin 5 Faydası

Saç ekimi, saç dökülmesinden utanan erkekler ve kadınlar için hayat değiştiren bir prosedür olabilir. İşte bu ameliyatın getirebileceği avantajlardan bazıları.

1. Özgüvenin Tekrar Kazanılması

Çoğu erkek ve kadın saç ekimini ayrıntılı bir şekilde araştırırlar. Çünkü saç ekiminin kaybolan özgüvenlerine fayda sağlayacağını çok iyi bilirler.

2. Doğal Görünümlü Sonuçlar

Saç ekimi teknolojisindeki hızlı gelişmelere rağmen, iyi bir saç ekimi adayı olan birçok kişi, sonuçlarının sahte görüneceğine, doğal olmayacağına inandıkları için işlemden kaçınırlar. Aslında, doğru ve profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında, bu durum tam tersidir, saç ekimi sonuçları son derece doğal gözükür.

3. Saç ekimi bir ameliyattır ama…

“Ameliyat” kelimesinin sizi korkutmasına izin vermeyin. Saç ekimi cerrahi bir işlem olarak kabul edilirken, FUE’ de dikiş, bandaj veya kesi yoktur. Bu aynı gün uygulanan bir işlemdir ve isterseniz ertesi gün işe dönebilirsiniz ancak birçok hastam dinlenmek ve iyileşmek için bir veya iki gün izin alır.İyileşme sürecini evde geçirmeyi tercih ederler.

4. Ekilen Saç Dökülür Mü ?

Başınızın arkasında ve yanlarında uzayan saçlar genetik olarak kalıcı olacak şekilde programlanmıştır. Saç, başın üst kısmına ekildikten sonra da bu özelliğini korur. Bununla birlikte, saç ekiminin, kafanızda yine de dökülen diğer saçları kaybetmenizi engellemeyeceğini unutmamanız gerekiyor. Farklı saç tedavileriyle yeni ekilen saçınızın görünümünü koruyabilirsiniz.

5. Artık Peruk, Şapka veya Atkı Yok

Saçınız uzadıktan sonra istediğiniz şekilde kesebilir, yıkayabilir, boyayabilir ve şekillendirebilirsiniz. Artık saç dökülmenizi şapka veya perukla maskelemek zorunda kalmayacaksınız ve bunun yerine sağlıkla uzayan saçlarınız olacak.

Saç Dökülmeleri ve PRP işlemleri ile ilgili her türlü sorunuz için ön görüşme talebi oluştur.

Bilimsel

Güvenilir

Etkili